ویژگی های مخلوط چای سیاه و بهارنارنج

  1. خانه
  2. تغذیه سالم
  3. ویژگی های مخلوط چای سیاه و بهارنارنج
فواید دمنوش بهار نارنج (2)

 از جمله ویژگی های مخلوط چای سیاه و بهار نارنج میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تقویت کننده سیستم عصبی بدن و آرام بخش

  • برطرف کننده سردردهای عصبی و میگرنی

  • درمان بی خوابی و کم خوابی

  • رفع اضطراب و استرس

  • رفع دل پیچه

مخلوط چای سیاه و بهار نارنج

مخلوط چای سیاه و  بهار نارنج هایا در کنار خواص بی نظیر چای سیاه از جمله برخورداری از ترکیبات آنتی اکسیدان حاوی بهار نارنج نیز می باشد. از دیرباز، دمنوش بهار نارنج را به عنوان یک نوشیدنی ایده آل برای رفع تنش های عصبی و اضطراب می نوشیدند.

بهار نارنج و خواص آن

بهار نارنج همان شکوفه درخت نارنج است که در فصل بهار بر شاخه های درخت می روید و در پاییز و زمستان به میوه ی نارنج تبدیل می شود. مصرف اصلی این شکوفه ها، به صورت گل خشک بوده و عمدتا جهت مصارف درمانی به کار برده می شوند.

مهمترین خاصیت دارویی گیاه بهار نارنج، تاثیر آن بر سیستم عصبی بدن است؛ همچنین از خواص خواب آوری، آرام بخشی و نشاط آوری آن یاد شده است. بهار نارنج در بهبود تپش نامنظم قلب، کاهش اضطراب و تحریکات عصبی و حتی جلوگیری از آبریزش بینی و سرماخوردگی موثر است. بهار نارنج تقویت کننده دستگاه گوارش و علاوه بر آن، تقویت کننده معده، اشتهاآور و ضد سرفه نیز هست. برای حل مشکل کم خوابی یا بی خوابی، پیش از خواب مقداری دمنوش چای سیاه و  بهار نارنج بنوشید.

با خوردن این چای، خواب خوش و آرامی خواهید داشت.  بهار نارنج اثراتی مشابه دیازپام در کاهش اضطراب و استرس بیماران، قبل از عمل جراحی دارد. باز هم تاکید می کنیم اگر استرس و اضطراب دارید یا عصبی شده اید سریعا قدری از این چای را بنوشید تا به تاثیر عجیب آن پی ببرید.مصرف این چای سردردهای عصبی و میگرنی را سریعا کاهش می دهد. از دیگر خواص چای بهار نارنج می توان به تقویت معده و رفع اضطراب و استرس و تپش نامنظم قلب اشاره کرد. چای بهار نارنج تشنج ها و همچنین حملات قلبی را کنترل می کند. برای درمان بی خوابی و کم خوابی و یا رفع دل پیچه می توان از این محصول استفاده کرد.

فواید دمنوش بهار نارنج (3)

فواید دمنوش بهار نارنج برای معده و اعصاب

تقویت سیستم عصبی بدن و آرامبخشی از خواص چای بهار نارنج است. همچنین این چای سردردهای عصبی و میگرنی را سریعا کاهش می دهد. از دیگر خواص چای بهار نارنج میتوان به تقویت معده و رفع اضطراب و استرس و تپش نامنظم قلب اشاره کرد. چای بهارنارنج تشنج ها و همچنین حملات قلبی را کنترل می کند.

برای درمان بی خوبی و کم خوابی چای بهارنارنج میل کنید . این چای خوش طعم خواب شما را آرام میکند. برای رفع دل پیچه از این چای نوش جان کنید. همچنین در روایات مختلف امده است که اگر دچار سکسکه شده اید قدری از این چای بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست